Grup Şirketleri
Kerme Ottoman Mimarlık
Kurucumuz Mimar & İç Mimar Tevfik Toprakçı (Konya Selçuk Üniversitesi İnşaat Fakültesi mezunu); İslam ve Arap dünyasının mimari Oscar'ı olarak kabul edilen (The Award of AGAHAN) Ağahan Mimarlık Ödülü'nün ülkemizdeki tek sahibi Nail Çakırhan sinsilesinden gelmiştir (usta-kalfa-çırak). Mimarlığı kadar şairliği ile de tanınan bu dev çınar ağacının dalları günümüze deyin icra etmiş olduğu sanatının manevi mirascıları tarafından getirilmiştir.

Muğla - Marmaris karayolu üzerinde Yiğit Dekorasyon firması çatısı altında uzun yıllar tek başına yürüttüğü mimarlık markasını 2005 yılında oğlu Y. Mimar & Mühendis R. Yiğit Toprakçı ve Kızı İç Mimar Yaprak Toprakçı'nın da ekibe dahil olmasıyla bir adım daha öne götürerek ulusal ve uluslararası hem mimarlık hem de iç mimarlık dalında profesyonel ekip çalışması anlayışıyla bir çok projeye başarıyla imza atmışlardır.

Projeyle birlikte inşaat sektöründe de yerini alan Kerme Ottoman Mimarlık, gerek özel yatırımlarıyla, gerek taahhüt işleriyle kendi çizgi ve markasını yaratmış ve başarısını kanıtlamıştır. Bölgesinde güçlü bir ağa sahip olmasıyla birlikte üstün kalite, tasarım ve estetik anlayışıyla tamamlamış olduğu çok özel konut ve otel projeleriyle de bölgenin keşfedilmemiş eşsiz güzellikleriyle dünya insanlarını tanıştırmıştır.

Web Sitesi: www.kermeottomanmimarlik.com